7 Oct 2014

Bėgimas aplink Alaušo ežerą - 2014

Praėjusį penktadienį ruduo jau buvo pradėjęs skleistis įvairiausiomis spalvomis, saulė vis dar šildė "makaulę", todėl laisvadienis buvo išnaudotas pasižvalgymui aplinkui vieną iš TOP-10 ežerų - Alaušą.  
Ką galima būtų papasakoti apie tai kas buvo atrasta bėgimo metu, o gi tikrai nedaug. Tik du pagrindiniai dalykai verti aptarimo:
1) Alaušas, kaip ir kiti Lietuvoje ežerai ir jų apylinkės, tikrai nuostabus.
2) Beveik visas jis apsuptas "PRIVATI VALDA" teritorijomis ir pasigrožėti, "paliesti" jį paprastam piliečiui neliko galimybės.

Bėgdamas aplink, pagaliau "supratau" kur lietuviai (daugelyje sodybų plevėsavo dvi vėliavos - trispalvė, bei vytis) investuoja savo uždirbtus arba nuslėptus nuo mokesčių pinigus, tai sodybos prie Alaušo ežero. Jos stebino netik savo šiuolaikiškomis išvaizdomis, bet ir savo dydžiu, elniais aptvaruose, šunimis bei užtvertais priėjimais prie ežero...

Ką turi bendro Alaušas ir Asvėja? Abu ežerai nuostabūs, tačiau Asvėja daugiau prieinama/pasiekiama keliaujančiam piliečiui, kuris gali pabūti aplinkui plytinčiuose "laukiniuose" miškuose, daugiau "to" kuo mes visą laiką didžiuojamės pasakodami užsieniečiui apie Lietuvos gamtą, o Alaušas man priminė ežerą esantį kažkur senosios Europos vidurį (Vokietija, Olandija ir t.t.), kur be leidimo prie jo neprieisi, išsimaudyti tam neskirtoje vietoje pavyks tik paslapčia, miškai ir visa teritorija aplinkui - "PRIVATI VALDA", kuri priklauso tik išrinktiesiems :(

Bėgti aplinkui Lietuvos ežerus, nėra taip paprasta, netgi sakyčiau - truputėlį pavojinga. Užpultas palaido "sodybų sargo" buvau 3 kartus, todėl jei nežinai kaip elgtis puolant šuniui, geriau bėgimo nekartok ir rinkis draugiškesnę aplinką.

TOP-10 planas toliau bus vykdomas ir iki šalčių apibėgsiu aplink Luodžio bei Avilio ežerus. Jei vėlyvas ruduo nepagailės gerų orų, tai imsiuosi ir kitų ežerų iš TOP-10 sąrašo.  
Maršrutas ir vietos, kurias verta apžiūrėti aplinkui Alaušo ežerą:
GPX trasa, jei bus norinčių kartoti: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=tnehbpenxyrpejei
Kada ir kur aš bėgu, galima rasti šioje paskyroje: https://www.facebook.com/balticwildrun
Jei yra noras jungtis, prašom kontaktuoti ir susiderinsim :)

Dar kelios užfiksuotos akimirkos, kurios padės susidaryti įspūdį, koks yra Alaušas:





30 May 2014

Pastebėjimai iš Trakų ir Vilniaus bėgimų :)

Jau antri metai iš eilės dalyvauju šiuose dviejuose pavasariniuose bėgimuose - Trakų ir DnB pusmaratoniai. Antri metai iš eilės registruoju bendradarbių komandą ir todėl pabandysiu įvertinti organizatorių įgūdžius bendraujant su klientais ir ką gerai arba blogai jie daro (tai tik mano patirtis) :)
1. Registracija į renginį:
  a) Trakų pusmaratonis - nusiunčiau dalyvių sąrašą elektroniniu paštu ir užregistravo komandą per 1-2 dienas. Sąskaitą buvo išrašyta per 3 paras, iš kurių 1 nedarbo diena.
  b) DnB pusmaratonis - nusiuntė registruotis į web puslapį, išmesti arba pakeisti informaciją apie dalyvį sąraše per web puslapi galimybės nėra, elektroniniu paštu komunikuoja labai lėta - vienas laiškas per savaitę :) Sąskaitą išrašė po ilgų bandymų prisibelsti per 1,5 savaitės ir tai neteisingai, turėjo taisyti.
2. Grupinės registracijos nuolaidos:
  a) Trakų pusmaratonis - nuolaida pritaikyta, pabendravus su organizatoriumi socialiniam tinkle.
  b) DnB pusmaratonis - į jokias kalbas nesileido, griežtas "NE" buvo atsakyta paštu.
3. Numeriai ir jų išdavimas:
  a) Trakų pusmaratonis - viskas vienoje vietoje, komandos numeriai sugrupuoti, bet atsiimti gali kiekvienas asmeniškai arba visos komandos iškarto. Patys numeriai - super kokybės, vandeniui, trinčiai ir t.t. atsparios medžiagos.
  b) DnB pusmaratonis - numeriu išdavimas per dvi vietas - DnB banke Oze ir Akropolyje :) Informacija web puslapyje teigė, kad pusmaratonio distancijos numerius pasiimti banke, tačiau ten pat jokios informacijos apie tai jei pusmaratonį bėgantis narys yra komandoje, tavo numeris "stebuklingai" nukeliauja su visos komandos numeriais į Akropolį. Kam tokia "super" logistika reikalinga, niekaip nesupratau, nes Akropolyje komandiniai numeriai vistiek nebuvo sugrupuoti ir kiekvieno numerio reikėjo ieškoti atskirai, ko pasekoje klaidų nepavyko išvengti. Patys numeriai - popierius, kuris neatsparus vandeniui, plyšta, sunkiai tvirtinasi ir ne visą laiką lieka pritvirtintas iki finišo.
4. Vanduo ir maitinimo punktai:
  Daug prirašyta apie tai, kaip nesisekė šių dalykų suvaldyti DnB pusmaratonio organizatoriams ir kaip viskas buvo puikiai Trakų pusmaratonyje. Prie šių pastebėjimų galėčiau pridėti vieną - vanduo 0.5 litro talpoje yra žymiai geriau nei 2 litrų. DnB - kaip minimum pakeisti tarą iš labai didelės į mažytę. O kalbos, kad nereikia imti dideliu butelių ir t.t. manau neveikia, nes kas yra ant stalo vandens punkte, tą galima imti pagal nutylėjimą :) O 2 litrų buteliai tikrai stovėjo ant stalų vandens punktuose.

Vilniuje trasa ir oras, akivaizdžiai buvo ne PR darymui, manau PR atidėti galima iki Kauno arba Olimpinio bėgimo.

Keista buvo matyti žmones, visiškai nesusivokusius ką reikia daryti prie +32 laipsnių  ir kaip išlikti aktyviam. Žiauru buvo stebėti krentantį politiką prieš pat kojas su stiklinėmis akimis ir nesuvokiančio aplinkos. Tačiau buvo labai smagu pasidalinti vandens atsargomis su puškuojančiais bėgikais ir išgirsti jų ačiū, bei pajusti pagalbos ištiestą vandens šlangą arba vandens pilną kibirą iš gerai nusiteikusių vilniečių :)

Linkiu visiems daugiau tolerancijos, pagalbos vieni kitiems ir ne kas kitas kaip jūs patys atsakingi už tai ką darote...



6 May 2014

Cyprus Trail Running

Smagiai pabėgiojau su naujais bičiuliais iš Kipro.Įdomi patirtis buvo, kai iš +13 persikeli į +35 laipsnius šilumos, miegi tik 3 valandas ir paskui skrieji Kipro kalvomis. Keisti dalykai vyksta su žmogaus kūnu, bet patirtis yra patirtis :) 
Nemalonu buvo sutikti gyvate, tiesiai po kojomis, bet viskas gerai, kas gerai baigesi :) 
Tegu kiekvienas sekantis žingsnis atneša naujus nuotykiu... Dolomitai jau laukia :)

13 Jan 2014

Sausio 13-toji

Ką aš atsimenu apie sausio 13-tą prie 23-rius metus:
* Naktį iš miego pažadino tėvas ir pasakė - užpuolė Lietuvą.
* Atbėgau prie televizoriaus ir pamačiau paskutinius kadrus, televizijos transliacijos nebeliko.
* Masytės dainuojama daina "Laisvė".
* Tėvas išvyko į Vilnių, buvo baisu. Kaip paskui sužinojau statė barikadas prie LR seimo.
* Gedulas, pokalbiai apie įvykius mokykloje.

Klausimas kuris šiandien skamba daugelį informacinių kanalų - ar šiandien ateitų žmonės ginti nepriklausomybės, kaip tai darė tą sunkią sausio 13-tosios naktį? Atsakymas vienareikšmiškas - aš tikrai bučiau ten ir tikrai padaryčiau viską, kad mano dukrai nereikėtų gyventi nei vienerių metų okupacijoje.

Todėl norėdamas prisiminti ir pagerbti sausio 13-tos įvykių aukas ir dalyvius, šį šeštadienį sudalyvavau "Gyvybės ir mirties kelio" bėgime iš Antakalnio kapinių iki Televizijos bokšto. Pranešėm Trispalvę visi draugiškai ir tikrai buvo laiko pamąstyti apie tai, kaip mes gyvenam ir kaip mes galėjome gyventi jei ne įvykiai prieš 23 metus. Buvo smagu stebėti jaunimą "skutantį" kiek tik kojos neša, kareivius bėgančius ritmingai lyg būtų vienas kūnas (jie ir padarė didžiausią įspūdį dukrai), sportininkus kurie bandė įveikti trasą kuo greičiau ir pasidarė visiškai ramu - mes buvom, esam ir būsim čia, ir esant reikalui ginsim tai ką jau ne vieną kartą bandė iš mūsų atimti - Lietuvos nepriklausomybę.


20 Sept 2013

Vilniaus maratonas 2013 arba "deguto šaukštas medaus statinėje"

Jau dešimtą rugsėjį iš eilės Vilniaus gatvėmis siautė bėgikai. Atsiradus solidžiam rėmėjui, Vilniaus maratonui pavyko pakilti į aukštesnį lygį. Organizatoriams ir trasos savanoriams neturiu jokių priekaištų - visko ko reikėjo rasdavau, visko ko norėjau gavau. Šypsenos ir paskatinimo žodžiai lydėjo visoje trasoje.
Vilnius yra mažas miestas jei lyginsi su mega-miestais tokiais kaip Roma, Berlynas, Paryžius ir t.t., todėl tikrai suprantu maratono organizatorius, kokie kyla sunkumai sudarant maratono trasą. Vieno rato 42,192 km ilgio trasą sudaryti būtų labai sunku ir tikrai nepavyktu išvengti "nuostabių" Šeškinės kalno vietovių arba reikėtų bėgti "nepakartojamais" didžiųjų prospektų apsuptyje (Laisvės pr. Savanorių pr. Ukmergės g. ir t.t.). Todėl dviejų ratų trasa gavosi pakankamai kompromisinė. Keli kalniukai, kurie buvo trasoje pridėjo savotiško "bėgimo pipiro" skonio šiam renginiui. Bendrai visam renginiui parašyčiau 9 balus iš 10-ties, vien dėl to kad man šis renginys nebuvo sėkmingas.


 

 Maniškio maratono priešistorė prasidėjo dar Ignalinoje, vienu mėnesiu ankščiau. Kritus MTB varžybose ir stipriai susimušus viską ką galima būtų tokio kritimo metu, mano maratono pasiruošimo paskutinis mėnuo buvo pilnai sugadintas. Po šio pasivažinėjimo pradėjau labai lengvai bėgti tik po 1,5 savaitės visiško "poilsio", nes sumušti šonkauliai neleido nei bėgti, nei juoktis,  nei čiaudėti arba giliau įkvėpti. Tempo treniruotes, arba kitaip sakant bandymus greičiau judėti, atnaujinau tik 7 dienos iki maratono starto, nors skausmas dar nebuvo 100% išnykęs. Kadangi paskutinis mėnuo buvo reabilitacinis, kelti sau kažkokius tikslus buvo naivoka, tačiau galvoje gimė idėja - laikas tilpti į 4 valandas.
Rytas prasidėjo gera nuotaika, bet atsikėlus 45 minutėm vėliau, viskas pakrypo keista linkme - vėlavau pusryčiauti, vėlavau į startą ir t.t.
MP3 grotuvas pasiimtas, tačiau nepakrautas.
Batai, oi tie batai - vėl "kažkas" pakuždėjo rinktis būtent juos, tikrai buvo pranešioti - 100 km buvo nubėgta su jais. Negaliu pasakyti, kad nebuvo jokio nerimo ar abejonių dėl jų, bet ne visą laiką gali atskirti tą mažą deguto šaukštą, kai stovi prie medaus statinės.
9:00 valanda. Startas. Vilniaus gatves nudažė maratono ir pusmaratonio bėgikai. Pirmus 20 km bėgau numatytu tempu ir viskas klostėsi "gerai", nedavė ramybės vienas niuansas - per aukštas širdies ritmas tokiam tempui, žinojau kas bus toliau, žinojau kad negerai, tačiau sustoti negalėjau. Ir staiga BUM! 20 km prasideda keistas jausmas abiejų kojų pėdose, tikrai nesusijęs su per aukštu tempu pirmoje maratono dalyje. Dar tokio jausmo nebuvau patyręs,  pavadinau jį paprastai - pėdų erozija. Daug negalvojęs supratau, kalti yra batai ir tik jie. Po maratono tuo 100% įsitikinau.
Pradėjus bėgti antrą ratuką, ties Geležinio Vilko tiltu, pasivijo 4 val. grupė. Grupės vedlys pasiūlė išjungti blogus jausmus ir pabandyti bėgti kartu. Tempas tiko, viskas buvo ganėtinai gerai, grupės atmosfera padėjo trumpam pamiršti savo pėdas ir pabandyti kabintis. Tačiau pasiekus Vingio parką aš  nebegalėjau ignoruoti skausmo ir padėjau mastyti kaip įveikti likusius 17 km. Vingio parkas tapo bandymų poligonu - reikėjo rasti kūno poziciją/bėgimo techniką, kuri leistų finišuoti, nes eiti visai negalėjau. Paieškų metu "vidinis demonas" ištarė - viskas čia tavo DNF :), nedaug trūko ir būčiau patikėjęs. Tačiau aišku viena - kaip bebūtų blogai visą laiką yra viltis. Blogiausiu momentu atsiranda mintis/idėja, kuri tave neša į priekį, tuo momentu nebūna jokių kojų, rankų, galvos, nugaros ir t.t., lieka tik ji - mintis/idėja.
Viskas kitkas buvo tiesiog nuostabu - jokių pritrynimų, jokių juodų nagų, beveik jokio mėšlungio, t.y. beveik medaus statinė, tačiau su deguto šaukštu :)
Reziumė paprasta - skausmas ateina ir praeina, "vidinis demonas" lieka amžiams. Bėgimas yra geriausia priemonė susitarti ir išmokti sugyventi su savo "vidiniu demonu".

GPS informacija čia: http://www.movescount.com/moves/move18646822



Finišo jausmas tik teigiamas:



9 Sept 2013

Apibėk Lietuvos Top 10 didžiausių ežerų kartu!

Idėja apibėgti TOP 10 didžiausių Lietuvos ežerų formavosi ilgai, kol nusprendžiau pradėti šį savo nuotykį jau š.m. rudenį.
Didžiausi Lietuvos ežerai:

EžerasPlotas, haGylis, m
Drūkšiai (Keisim i Asvėją)--
Dysnai2439,46,0
Dusia2334,231,7
Sartai1331,622,0
Luodis1320,016,5
Metelys1292,015,0
Platelių ežeras1209,646,6
Avilys1209,013,5
Rėkyvos ežeras1150,97,0
Alaušas1054,042,0
Drūkštus pakeičiau Asvėja, vien dėl didelio nenoro gilintis į Baltarusijos pasienio subtilumus :)
Planas turėtų būtų toks:
* Asvėja bus bandoma įveikti š.m. spalio 12 dieną 8 val. startuoju Dubingiuose.
* Dusia + Metelys bus bandoma įveikti š.m. lapkričio mėnesį, orus ir dieną bandysiu derinti lapkričio mėnesį.
* Toliau visi likę ežerai vienas po kito, eiliškumas gali keistis atsižvelgiant į mano užimtumą, orus bei varžybų kalendorių.
* Kulminacija turėtų būti kitais metais rudeniop apibėgtos Kauno marios - trasa prasidėtų vienoje Nemuno pusėje (Piliuonoje), baigtųsi kitoje pusėje (Anglininkai). 

Truputį techninių niuansų:
* Trasos  - kuo daugiau "TRAIL", t.y. kuo arčiau ežero, tačiau įveikiamais takeliais, keliukais ir keliais, bekelės (off-road) bandysiu vengti pagal galimybes.
* Prieš kiekvieną bėgimą bandysiu suformuoti GPS track failą, kurio pagalba bus galima likti trasoje su GPS įrenginio pagalba.
* Taip pat bus sudaromas įprastas žemėlapis, kad būtų galima orientuotis vietovėje netekus GPS įrenginio.
* Kiekvienas bėgantis kartu, turėtų pasirūpinti pats vandeniu, rūbais, maistu ir t.t. pagal poreikius. Tai bus "self support" stiliaus bėgimai. Viskas kas reikalinga turėtų būti nešamasi kuprinėje.
* Kiekvienas bėgimas turėtų prasidėti ir baigtis šviesiu paros metu, tačiau jei yra tikimybė nespėti, rekomenduojama pasiimti žibintą. 
* Telefonas būtinas, kad būtų galimybė išsikvieti pagalba jei jos prireiks.
* Informuoti artimuosius kur vyksta bėgimas, bei kiek laiko tai galėtų trukti. Palikus šia informaciją, nelaimės atveju lengviau paaiškinti kur randiesi.


Susitiksim prie ežerų :)

26 Jul 2013

Baltic Cup 100 km - estafetė 10x10 km


Baltic Cup 100 km vyko š.m. liepos 20 dieną, Vingio parke. Visi bėgo 2 km ilgio trasa, todėl 100 km bėgantys turėjo įveikti net 50 ratų, mums atitinkamai kiekvienam reikėjo susukti po 5 ratukus.
Šiose varžybose krito ilgai gyvavęs Lietuvos 100 km rekordas. Daugiau kaip 13 minučių rekordą pagerino Gediminas Grinius (http://d2g2.wordpress.com/). Dabartinis rekordas - 7 val. 7 minutės 18 sek., gal yra norinčių mesti šiam laikui iššūkį?
Finišuoja rekordininkas:

Mūsų komanda dalyvavo estafetėje 10x10 km ir buvo sudaryta iš bėgančių "blogerių". Kažkiek intrigavo sumanymas, nes komanda susitiko ir vienas kitą pamatė gyvai pirmą kartą tik renginio metu, o prieš tai vienas kitą žinojo tik iš įrašų blog'uose. 
Pasirodėm tikrai puikiai, 5 vieta iš 10 dalyvavusių komandų. Dauguma komandos narių pasiekė savo geriausią 10 km laiką arba buvo visai netoli jo. Dėl aukštesnės vietos pakovoti šį kartą šansų nebuvo, nes atsilikom daugiau nei 30 minučių nuo ketvirtą vietą užėmusios komandos. 
Man teko bėgti paskutiniam iš visų 10 komandos narių, bei užbaigti mūsų pasirodymą šiame renginyje. Jautėsi šiokia tokia atsakomybė, nes prabėgus blogais, nebaigus distancijos dėl traumos ir t.t., būčiau pavedęs komandą ir visų triūsas būtų buvęs neįvertintas. Pradžia buvo nereali - ką tik finišavo 100 km rekordininkas, prasidėjo stipri liūtis, kuri nuplovė bet kokią įtampą per pirmus kelis šimtus metrų ir 10 km prabėgau labai netoli savo geriausio laiko. 
 


Labai džiaugiuosi tokia iniciatyva ir labai tikiuosi, kad tai nebus pirmas ir paskutinis "BLOG'iečių" pasirodymas bėgimo eteryje. 

"BLOG'iečių" komandinio darbo rezultatai:
5BLOG'iečiai, Vilnius7:57:32,73http://noriubegti.blogspot.com/P10KM00:45:26.73
5BLOG'iečiai, Vilnius7:57:32,73http://begtepirmyn.blogas.ltL10KM00:41:38.59
5BLOG'iečiai, Vilnius7:57:32,73http://saldidruska.wordpress.com/L10KM00:43:36.08
5BLOG'iečiai, Vilnius7:57:32,73http://noriubegti.blogspot.com/L10KM00:37:27.56
5BLOG'iečiai, Vilnius7:57:32,73http://lapebega.wordpress.com/L10KM01:00:53.10
5BLOG'iečiai, Vilnius7:57:32,73http://pingvinokojos.wordpress.comL10KM00:49:39.09
5BLOG'iečiai, Vilnius7:57:32,73http://pingvinokojos.wordpress.comL10KM00:45:41.32
5BLOG'iečiai, Vilnius7:57:32,73http://padugnini.wordpress.comL10KM00:48:48.59
5BLOG'iečiai, Vilnius7:57:32,73http://aistera.wordpress.com/L10KM00:56:56.09
5BLOG'iečiai, Vilnius7:57:32,73http://mgreblikas.blogspot.comL10KM00:47:25.58
Akimirkos po finišo - liko ištvermingiausi:

Para Alpi Orobie - 2017 (70k)

Niekaip negalėjau papasakoti šitos istorijos. Atrodė, kad arba čia nėra ką pasakoti, arba kaip tik yra per daug - padrikų minčių, epizodų, s...