24 Apr 2012

I-mas Vilniaus pusmaratonis

2012 metų balandžio 21 dieną, Vingio parke vyko pavasarinė bėgimo šventė. Susirinko apie tūkstantį bėgikų iš visos Lietuvos, gamta nepagailėjo gerų oro sąlygų - +18 laipsnių šilumos, pirmą kartą pajaučiau pavasarį :)
Šventė tikrai buvo organizuota labai sklandžiai, dėkui organizatoriams ir savanoriams kurie padėjo susiorientuoti trasoje, bei palaikė plojimais bėgikus - tai tikrai pakeldavo nuotaiką antroje trasos dalyje, kai reikėjo išlaikyti aukštą tempą.
Konkrečiai šiam atstumui (21,097 km.) nesiruošiau, nes buvo atsistatymo laikotarpis po Romos maratono, jautėsi mėšlungio pasekmės, raumenys pradėjo atsigauti ir normaliai dirbti tik po kokių 3 savaičių, dabar jau pradedu pasiekti prieš maratoną turėtą formą.
Bėgosi tikrai neblogai, širdies darbas buvo kiek per aukštas, tačiau kaip bebūtų keista jaučiausi tikrai gerai, todėl bėgau tuo tempu ką leido mano savijauta. Aukštas širdies darbas galėjo būti ir dėl tikrai šiltų oro sąlygų, organizmui reikia šiek tiek laiko adaptuotis prie pasikeitusių oro sąlygų.
Pirmoje dalyje pasijaučiau kaip "vėžlys", nes visi lenkė kaip vaiką... Tačiau po dviejų ratų viskas pasikeitė, super greiti bėgikai patapo labai lėti ir galima buvo juos lenkti vieną po kito. Antroje dalyje bėgti tokiu pačiu tempu kaip pirmoje pasidarė nuobodoka, todėl pradėjau žaidimą - prisivyk priešais bėgantį bėgiką ir aplenk. Taip žaidžiau iki pat finišo, kur prieš patį finišą net pavyko spurtuoti.
Trasa kuria mes bėgom:

 Rezultatas: 1:53:34, mano geriausias rezultatas buvo pagerintas lygiai 1 minute.
 Foto trasoje ir suvenyrinis medalis:


GPS informacija, čia galima pasižiūrėti kaip keitėsi bėgimo greitis kiekvienam kilometre:

30 Mar 2012

Mano pirmas maratonas

Kiek pamenu po Vilniaus 1/2 maratono, nusprendžiau bandyti bėgti pilną 42,192 km distanciją ir kaip pirmą maratoną pasirinkau - Marathon di Rome.
Maratono diena buvo kovo 18, 2012, atvykom į Romą 3 dienos prieš. Labai nustebau, nes Romoje tuo metu buvo visiška priešingybė Lietuvos orams, Romoje buvo +25, Lietuvoje tuo metu ~-5. Žodžiu žiauriai didelis skirtumas buvo man, reikėjo laiko adaptuotis prie temperatūrinio skirtumo.
Tačiau pažiūrėjus į italus, buvo sunku tuo patikėti, nes jie visi vaikčiojo apsirengę kaip mes gilų rudenį. Tačiau mes iš "šiaurės", tai mums buvo linksma.
Penktadienį prieš maratona padariau rytinę, lengvą treniruotę, kuri padėjo suprasti kokius sunkumus galiu tikėtis ryšium su klimatu ir temperatūriniu skirtumu. Tikrai supratau, kad bus sunku su skyščiais ir greičiausiai nepavyks išvenkti mėšlungio
Roma yra Roma, negali ten sėdėti ir tiesiog ilsėtis, laukti starto. Daug laiko praleidi keliaudamas po miestą, apžiūrinėdamas gerai žinomas vietas - Vatikanas, fontanai, ispanų laiptai ir t.t.


 








































Maratono mugė buvo tolokai nuo centro, parodų ir muziejų kvartale. Ten pasiėmėm startinius numerius, kuprines, maikutes. Aplankėm parodą - daug stendų apie kitus europos miestų maratonus, sportinio inventoriaus parduotuvės - begimo bateliai, apranga ir t.t.
 

Maratone dalyvavo apie 20000 bėgikų, dėl tokio skaičiaus tikrai jautėsi, kad mieste artėja didelis bėgimo renginys. Šeštadienį didžiają dalį laiko bandžiau leisti ilsėdamasis, nesukti kilometrų keliaudamas po Romos senamiestį, valgyti makaronus ir laukti sekmadienio starto. Vakare aplankiau starto vietą, pasiruošimas jau vyko pilnu tempu - eismas buvo uždarytas, teritorija atitverta:
Kovo 18 diena, 8:00 bandom pakliuti prie bagažo automobilių, paliekam savo daiktus ir skubam į startą.

Bėgimas buvo tikrai nuostabus iki 27 kilometro jaučiausi labai puikiai, nieko netrūko :) Daug gėrimų, vaisių, sirgalių ir t.t. nuotaika nereali, tačiau patirties stoka ar nepakankamas treniruočių kiekis tokiam klimate, davė apie save žinoti. Šlaunų raumenys pradėjo spazmuoti nuo 27 km. toliau buvo keli variantai:
1. Sutraukia raumenis galutinai ir maratono nebaigiu - pasamonėje nuvyjau šitą mintį. Sunku ja buvo išlaikyti toli, bet pavyko :)
2. Sumažini tempą ir bandai kažkokiu būdu pasiekti finišą. Nesisekė, nes kiekvienas nelygumas, kalniukas ir t.t. iššaukdavo mėšlungį.
3. Pasirinktas buvo variantas - suvartota magnio ir bėgimas pakeistas į bėgu kol galiu, jei mėšlungis neleidžia bėgti, einu kol atleidžia raunenis, tuomet vėl bėgu bent jau lėtai.
Visų bėgikų minima "maratono siena" manęs šiame bėgime nepavijo, jaučiausi labai gerai. Jei ne kojos, turėjau viltį sutilpti į 4 valandas. Tačiau kaip pirmas kartas, tikrai gerai ir taip :)
Rezultatas:
Atstumas - 42,192 km
Laikas - 4:35:00




Visi kurie įveikė trasą ir finišavo, gauna atminimo medalį ir vaizdą, emocijas visam gyvenimui:































30 Dec 2011

Kalėdinis bėgimas 2011

2011 metų gruodžio 26 dieną,  Vilniuje vyko - "Kalėdinis bėgimas".  Bėgikams buvo galima rinktis distancijas tarp 1.5 km, 6 km arba 12 km. Renginyje dalyvavo tikrai nemažai bėgikų apie 500, organizacija buvo tikrai nebloga, oras bėgimui buvo puikus +8 laipsniai šilumos, sakyčiau gruodžio pabaigai gal ir per aukšta temperatūra, bet geriau jau toks pliusas nei plikledis, kuris dar buvo visame Vilniuje iki bėgimo likus 12 valandų.
O kaip gi sekėsi man? Jei sąžiningai sau - blogai :( Kodėl? Susiklostė daug aplinkybių į kurias be reikalo nekreipiau dėmesio.
Priežastys:
1. Pradėjau kosėti tris dienas iki bėgimo, kosulys neatrodė sunkus, tačiau buvo kitaip.
2. Per šiltai apsirengiau. Bandžiau saugotis, nes tipo "kosulys", kad neperšalčiau labiau.
3. Neturėjau gerti. Būdamas per šiltai apsirengęs, perkaitau ir praradau daug skyščių.

Susumavus visas šias priežastis, rezultatas 12 km ~ 1:06:00, tikslas buvo 1:00:00. Nuo tikslo atrodo nelabai toli, tačiau ne čia esmė. Po bėgimo buvo tokia bloga savijauta, kad galvojau nepareisiu namo... gerai, kad dalino karštą arbatą, kuri atleido gerklę - buvo beprasidėjęs kosulio priepolis, jaučiau kad taip bus, bet nieko negalėjau su savim padaryti. Aišku šis įvykis bus nebloga pamoka ateičiai.
Dabar nebėgu, kiekvieną dieną sėdžiu su inhaliatorimi tris kartus per dieną - kosulys po truputėlį rimsta, bet herpesas - puslialinė nuo vakar prie nosies, ant lūpos ir smakro. Skutimosi pasėkmė, jaučiu "užsėjau". Tačiau tai signalas, kad imunitetas šiuo momentu tikrai nėra aukščiausios formos :)

Čia galima pažiūrėti kaip man sekėsi:



Akimirkos po starto:




13 Sept 2011

Vilniaus maratonas 2011

Išlaikant tradicijas, sudalyvavau 1/2 maratono bėgime Vilniuje rugsėjo 11 dieną. Sekėsi puikiai, ruošiausi be įtampos prabėgti distanciją greičiau nei per 2 valandas ir rezultatas - 1:54:36. Aišku galėjo būti 2-4 minutėm geresnis, bet džiaugiuosi ir tuo.

Kaip minėjau ankščiau, dabar seka jau didesnis atstumas ir tikrai didesni iššūkiai. Nuo ateinančio trečiadienio pradedu treniruočių maratoną orientuota į pilną distanciją, kaip seksis ir ar žiema leis tai daryti pažiūrėsim. Kitais metai sezoną norėčiau pradėti - Romoje, Italija.
Dabar apie patį bėgimą. Oras buvo nuostabus, planas veikė, skysčių šį kartą nepritrūkau -gėriau sistemingai, todėl pavyko išvengti raumenų traukimo ir t.t. Aišku Vilniaus maratono trasa nėra pati greičiausia, bet buvo tikrai labai smagu prabėgti Vilniaus gatvėmis su tiek daug bėgikų.


Pagaliau Vilniaus maratonas virsta tikrai nemažu renginiu, tačiau iki Rygos maratono organizacijos ir aiškumo tikrai dar trūksta, bet pastangos tikrai sveikintinos.
Kaip man sekėsi trasoje gamina matyti čia:

Šiame bėgime pagerinau tikrai nemažai savo bėgimo laikų. Labai smagus įveikimo laikas yra 20 km per 1:47:15, jei tokiu tempu pavyktų bėgti visą distancija, gal tilpčiau į 4 valandas. To bandysim ir siekti kitais metais. Labai smagu buvo, kad bėgimas nebuvo labai banguotas ir jėgų sutaupiau iki pačio galo, netgi sakyčiau gal kiek truputį ir per daug :)


14 Jun 2011

Vilnius Challenge - 2011

Vilnius Challenge 2011 - Miesto multi-sporto 'Adventure Racing' varžybos:
Dviejų žmonių komanda - 4 sporto šakos, mėgėjų trasa - ~ 35 km.
Sporto šakos - kalnų dviračiai, irklavimas, alpinizmas, orientavimasis.

Startavom 12.00 val. pačioje Vilniaus širdyje, prie Mindaugo tilto per Nerį. Diena buvo labai šilta, bet nuotaika buvo puiki ir noras išbandyti save tokiam renginyje buvo didelis. Viskas prasidėjo nuo bėgimo ir orientavimosi Kalnų parke ir Užupyje, dėja jau po pirmo punkto padarėm esminę klaidą ir pralošėm jau pirmoje varžybų atkarpoje apie 20 minučių. Tačiau svarbiausia dalyvauti ir labai nepergyvenom, galvojom kad atsigriebsim su dviračių, bet traversavimo kliūtis viską sugadino, eilėje prastovėjom prie rungties apie 1.5 valandos, mūsų laikui kaip ir įtakos nedarė, nes laikas buvo stabdomas, tačiau taip ir nepavyko tilpti į bendra varžybų laiką 6.00 valandas.

Čia galima pamatyti mūsų klaidžiojimus Vilniaus gatvėmis:




Starto koridoriuje gavom popierinius žemėlapius, kaip jie atrodo galima pamatyti, pasinagrinėti čia:


Reziumė - renginys būtų buvęs geras, jei nebūtų kai kurie organizaciniai nesklandumai sugadinę sportinio varžybų principo.
Mūsų komanda surinko 38 punktus iš 44, laikas 4:45:21, bet netilpom i bendrą varžybų laiką - 6:00:00 ir kai kurių rungčių tiesiog negalėjom atlikti. Tokį pasirodymą vertinčiau tikrai neblogai.
Kelios foto iš trasos:

Čia video, kuris padės suprati kas tai per varžybos, dėja dauguma nufilmuotų vaizdų yra iš profesionalų trasos, kuri buvo tikrai sunkesnė ir du kartus ilgesnė:


Vilnius Challenge 2011 from Marius Galaburda on Vimeo.

27 May 2011

Nordea Riga Marathons

Pagaliau pavyko atvykti į Rygą ir prabėgti 1/2 maratono distancijos. 2 kartus prieš tai šis malonumas buvo sutrukdytas, tačiau jei kas nežino mano noras prabėgti Rygos 1/2 maratono distanciją, mane paskatino pradėti bėgioti 2008 metais. Tai štai net 4 metų man prireikė, kad pagaliau atvykčiau čia.
Savijauta 1 para prieš starta buvo nekokia, nes buvau užsikrėtęs kažkokiu virusu, kuris paleidžia vidurius ir t.t. Tai šeštadienį visiškai nevalgiau, geriau tik vandeni ir vaistus nuo viduriavimo. Pirma karta užkandau jau Rygoje 23 valanda viešbučio kavinėje - makaronai. Skrandis atlaikė, tačiau psichologiškai jaučiausi silpnai, nes pilvas veikė sunkiai, o energijos tikrai nebuvo daug.
Bet kaip sako, rytas už vakarą išmintingesnis, taip nutiko ir man. Užmigus 00:00, keliausi 6:00 ir nustebau, kad jaučiuosi puikiai bei kupinas geros energijos ir noro kažką nuveikti. Nusiprausiau, užkandau vaisių, atsigėriau vandens, pasidariau gėrimų bėgimui bei iki tol kol nueisiu, reikėjo atstatyti skysčių pusiausvyrą, kurią praradau sėdėdamas tualete.
6:50 patraukiau iš viešbučio į starto vietą ir stebėjausi eidamas, kaip broliai latviai išmoko organizuoti sportinį renginį ir koks nuostabus oras manęs laukė.
Startavom 8:30:


Dalyvių buvo tikrai nemažai, pasirodo susidomėjimas buvo didelis. Reikėjo įveikti 1/2 maratono trasą, kuri driekėsi Rygos tiltais ir senamiesčiu. Rygos centre buvo uždarytas eismas visą dieną ir žmonės dėl to nedarė jokių problemų, dėl to reikia padėkoti Rygos valdžiai, bei organizatoriams.
Pradėjus bėgti jaučiausi tikrai puikiai, nebuvo jokių problemų, kurias turėjau Druskininkuose, todėl tikslą tilpti į 2:10:00 maniau galiu įgyvendinti. Tačiau bėgant vis toliau savijauta neblogėjo ir pastebėjau įveikęs apie 10 km, kad yra galimybė tilpti į 2:00:00. Tačiau manau čia truputį prasilenkė kūno pasiruošimas su smegenų pasiruošimu. Viskas vyko sklandžiai iki 17 km. bėgant aštuonioliktą kilometrą, buvo nerealiai karšta, nebuvo jokio pavėsio, saulė spigino pilnu tempu, nuo kelio dangos jautėsi tikrai stiprus karštis, pradėjo traukti dešinės kojos pėdą. Niekada to nebuvo - manau buvo per mažai skysčių, bet jau tuo metu nieko pakeisti nesinorėjo, bei galimybių nelabai buvo, todėl bėgimo tempą sumažinau apie 1 min. per kilometrą, vien tik tam kad pasiekčiau finišą bėgant :) Taip ir atsitiko per paskutinius 3 km. aš praradau apie 3-4 minutes, tačiau galutiniu rezultatu tikrai labai patenkintas - 2:02:01. minimalus planas įvykdytas, sekantis žingsnis aišku yra mažiau nei 2 valandos, bet ta palikime sekančiam 1/2 maratonui.
Dabar pažadėjau sau nuosekliai ir pastoviai  treniruotis ir po truputi ruošti kūną sekantiems startams. Reikia mesti svorį, kaip minimum reikia dar atsikratyti 10 kg., kad būtų lengviau ir gyventi ir bėgioti.



Mano rezultatas:
Atstumas - 21,097 km
Laikas - 2:02:01


http://www.adidas.com/com/micoach/WorkoutDetails.aspx?WID=38a3bf91-8ee4-4282-9cbc-4d955ffa78b6

Finišuoju:
Nuotaikos trasoje:

17 May 2011

Druskininkų pusmaratonis įveiktas

Vieną nuostabią pavasario dieną, Druskininkuose vyko pusmaratonio bėgimas. Jau seniai buvau bėgęs varžybose, bet šį sezoną reikėjo nuo kažko pradėti.
Pasiruošimas šioms varžyboms nebuvo nuoseklus, todėl tikėtis gero rezultato buvo sunku. Tikslas buvo pabaigti ir bent jau truputį pagerinti savo pusmaratonio rezultatą, kurį turėjau nuo Viniaus pusmaratonio 2008 metais.
Minimalų tikslą pasiekiau, galutinis rezultatas buvo nedaug geresnis, bet organizmas jautė, kad pasiruošimo trūko.
Nežiūrint į bendrą pasiruošimą, Druskininkų pusmaratonis driekėsi tikrai nuostabiu Druskininkų šilu, oras buvo puikus.
Trasa:

Druskininkų valdžia nebuvo labai svetinga pusmaratonio bėgikams ir neleido bėgti nors ir mažą trasos atkarpą, bet miesto gatvėmis. Visa informacija kodėl buvo taip yra čia.

Mano rezultatas:
Atstumas - 21,097 km
Laikas - 2:13:41
http://www.adidas.com/com/micoach/WorkoutDetails.aspx?WID=448b4e03-fd2f-41cd-a28a-4126b55638ff

Aišku kaip visada įveikus pusmaratonį yra įteikiami atminimo diplomas ir medalis:


Tačiau guodžia tai, kad po bėgimo organizmas greitai atsistatė ir dega noru bėgti daugiau. Šiuo metu intensyviai ruošiuosi Rygos pusmaratoniui, kuris įvyks 2001-05-22 dieną. Labai turiu vilties vėl gerinti laiką, dabar tikslas yra tilpti į 2:10:00. Žiūrėsim kaip seksis. Laukite tęsinio :)
Gerų jums ateinančių startų:

Čia jei kam įdomu - video apžvalga:

Para Alpi Orobie - 2017 (70k)

Niekaip negalėjau papasakoti šitos istorijos. Atrodė, kad arba čia nėra ką pasakoti, arba kaip tik yra per daug - padrikų minčių, epizodų, s...