Nordea Riga Marathons

Pagaliau pavyko atvykti į Rygą ir prabėgti 1/2 maratono distancijos. 2 kartus prieš tai šis malonumas buvo sutrukdytas, tačiau jei kas nežino mano noras prabėgti Rygos 1/2 maratono distanciją, mane paskatino pradėti bėgioti 2008 metais. Tai štai net 4 metų man prireikė, kad pagaliau atvykčiau čia.
Savijauta 1 para prieš starta buvo nekokia, nes buvau užsikrėtęs kažkokiu virusu, kuris paleidžia vidurius ir t.t. Tai šeštadienį visiškai nevalgiau, geriau tik vandeni ir vaistus nuo viduriavimo. Pirma karta užkandau jau Rygoje 23 valanda viešbučio kavinėje - makaronai. Skrandis atlaikė, tačiau psichologiškai jaučiausi silpnai, nes pilvas veikė sunkiai, o energijos tikrai nebuvo daug.
Bet kaip sako, rytas už vakarą išmintingesnis, taip nutiko ir man. Užmigus 00:00, keliausi 6:00 ir nustebau, kad jaučiuosi puikiai bei kupinas geros energijos ir noro kažką nuveikti. Nusiprausiau, užkandau vaisių, atsigėriau vandens, pasidariau gėrimų bėgimui bei iki tol kol nueisiu, reikėjo atstatyti skysčių pusiausvyrą, kurią praradau sėdėdamas tualete.
6:50 patraukiau iš viešbučio į starto vietą ir stebėjausi eidamas, kaip broliai latviai išmoko organizuoti sportinį renginį ir koks nuostabus oras manęs laukė.
Startavom 8:30:


Dalyvių buvo tikrai nemažai, pasirodo susidomėjimas buvo didelis. Reikėjo įveikti 1/2 maratono trasą, kuri driekėsi Rygos tiltais ir senamiesčiu. Rygos centre buvo uždarytas eismas visą dieną ir žmonės dėl to nedarė jokių problemų, dėl to reikia padėkoti Rygos valdžiai, bei organizatoriams.
Pradėjus bėgti jaučiausi tikrai puikiai, nebuvo jokių problemų, kurias turėjau Druskininkuose, todėl tikslą tilpti į 2:10:00 maniau galiu įgyvendinti. Tačiau bėgant vis toliau savijauta neblogėjo ir pastebėjau įveikęs apie 10 km, kad yra galimybė tilpti į 2:00:00. Tačiau manau čia truputį prasilenkė kūno pasiruošimas su smegenų pasiruošimu. Viskas vyko sklandžiai iki 17 km. bėgant aštuonioliktą kilometrą, buvo nerealiai karšta, nebuvo jokio pavėsio, saulė spigino pilnu tempu, nuo kelio dangos jautėsi tikrai stiprus karštis, pradėjo traukti dešinės kojos pėdą. Niekada to nebuvo - manau buvo per mažai skysčių, bet jau tuo metu nieko pakeisti nesinorėjo, bei galimybių nelabai buvo, todėl bėgimo tempą sumažinau apie 1 min. per kilometrą, vien tik tam kad pasiekčiau finišą bėgant :) Taip ir atsitiko per paskutinius 3 km. aš praradau apie 3-4 minutes, tačiau galutiniu rezultatu tikrai labai patenkintas - 2:02:01. minimalus planas įvykdytas, sekantis žingsnis aišku yra mažiau nei 2 valandos, bet ta palikime sekančiam 1/2 maratonui.
Dabar pažadėjau sau nuosekliai ir pastoviai  treniruotis ir po truputi ruošti kūną sekantiems startams. Reikia mesti svorį, kaip minimum reikia dar atsikratyti 10 kg., kad būtų lengviau ir gyventi ir bėgioti.Mano rezultatas:
Atstumas - 21,097 km
Laikas - 2:02:01


http://www.adidas.com/com/micoach/WorkoutDetails.aspx?WID=38a3bf91-8ee4-4282-9cbc-4d955ffa78b6

Finišuoju:
Nuotaikos trasoje:

Comments

  1. Sveiki Mariau,
    As irgi begau tuo metu, is tikruju po 17 km. prasidejo pats sunkumas maratono, todel paskutinius 4 km beveik ejau, man padejo netgi musiskiu palaikymas( Aplenk broli latvi!) Gal dalyvausit Vilniaus maratone?

    ReplyDelete

Post a Comment