39-tas BMW Berlyno maratonas

Apie Berlyno maratoną bandžiau rašyti jau kelis kartus ir niekaip nebaigdavai, ne dėl to kad nebūtų ką rašyti, tiesiog kiekvieną kartą nepavykdavo sudėlioti minčių, t.y. pasakyti tai kas sukasi galvoje po šio maratono.
Renginys tikrai buvo organizuotas aukščiausiu lygiu, viskas buvo laiku, aišku ir jokių nesusipratimų - tokių kaip Vilniuje su rūbine, Romoje su eilėmis į stato vietą ir t.t. Berlyne viskas buvo 99% gerai, 1% pasilieku ateičiai, visą laiką reikia kažko siekti ir tobulėti :)
Tačiau gal kokį mėnesį po šio renginio galvojau, kad kažkas man ten nepatiko, kažko man ten trūko, gal buvo per daug ir niekaip negalėjau susivokti ko. Dabar žinau tiksliai. Nepatiko man masinė psichozė, perdėta euforija ir t.t. Trūko gamtos, buvo pastovus triukšmas - "palaikymas". Gal visa tai ir suteikia šiam renginiui spalvingumo, bet man tai nepatinka. Daugiau norėtųsi atsisukti į patį bėgimą ir jo teikiamą jausmą, nei tiesiog bėgti ir klausytis visą laiką rėkusią minią. Aš daugiau ten pavargau nuo "sirgalių" ir dalyvių konfliktų bėgimo trasoje, nei nuo pačio bėgimo. Manau tie kas bėga greičiau nei 3:30:00 tokių dalykų nematė, nes tiesiog nebūna laiko tam ir jie startuoja 15 minučių ankščiau, bet kai startuoji iš pačios pabaigos, tuomet tokių dalyku prisižiūri, kad linksma darosi. Kartais atrodo, kad 3-4 eilių Berlyno keliai yra per siauri "super" bėgikams. Tikrai kelis kartus pasigailėjau, kad kameros neturiu, būtų puikus youtube video.
Šiandien tikrai neišsižadu plento maratonų ateityje, bet planuodamas savo kitų metų varžybų tvarkaraštį prioritetus teiksiu "trail marathon" formatui. Privalumų nevardysiu, bet man tai labiau patinka nei plentas. Aišku tokio tipo varžyboms reikia specifinio pasiruošimo, vietovės ir t.t., nes jų dauguma vyksta kalnuose.

Pagrindinis tikslas, kai pribręsiu, sudalyvauti šiose varžybose:

* SALOMON 4 TRAILS
* GORE-TEX® TRANSALPINE-RUN

Truputėlis info ir foto iš Berlyno:
* Trasa buvo įveikta per 4:11:38 (11:39 blogiau nei buvo suplanuota, bet 24 minutėm geriau nei Romoje)
* Čia galima pamatyti GPS informaciją kaip man sekėsi. 
Foto:Comments

 1. Berlynas yra cool, ypac kai planuoji isbegti is 3:05 ir kvalifikuotis Bostonui :)
  O tavo tos nurodytos trail varzybos tai visiskas kosmosas. Bet kai uzsikabliuoji pa polnoj, tai rimtai gali stoga nurauti :)

  ReplyDelete
 2. Oficialiai nesu prabėgęs maratono varžybose, nors treniruočių metu teko ne kartą, bet kažkaip linkstu prie trail'o ir aš... Dėl tų planų... rimti planai, rimti... Bet siūlyčiau pirmiau pabandyti čia... http://www.swissalpine.ch/cms/index.php?aid=2 arba ką nors panašaus, lengvesnio... O tada galima galvoti apie tą kosmosą... Bet tai veža, ane?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Veza, veza :) Siemet bandysiu cia jei spesiu su registracija http://www.ultratrail.it/en/path-50-km.html, nes buvau numates cia http://www.montblancmarathon.fr/en/races/mont-blanc-marathon, taciau kaip bebutu keista 2000 dalyviu uzsiregistravo per kelias dienas ir nespejau su registracija :)

   Delete
 3. O prieš kiek laiko reikia registruotis maratonui? Nes dabar žiūriu jau registracija baigta..nors maratonas kitų metų rugsėjo gale..

  ReplyDelete
 4. montblancmarathon as begau smagus begimas registracijas nebrangi pavasari paskelbe registracija ir vietu buna tik pasiruost i kalnus palaipiot

  ReplyDelete

Post a Comment