13 Sept 2011

Vilniaus maratonas 2011

Išlaikant tradicijas, sudalyvavau 1/2 maratono bėgime Vilniuje rugsėjo 11 dieną. Sekėsi puikiai, ruošiausi be įtampos prabėgti distanciją greičiau nei per 2 valandas ir rezultatas - 1:54:36. Aišku galėjo būti 2-4 minutėm geresnis, bet džiaugiuosi ir tuo.

Kaip minėjau ankščiau, dabar seka jau didesnis atstumas ir tikrai didesni iššūkiai. Nuo ateinančio trečiadienio pradedu treniruočių maratoną orientuota į pilną distanciją, kaip seksis ir ar žiema leis tai daryti pažiūrėsim. Kitais metai sezoną norėčiau pradėti - Romoje, Italija.
Dabar apie patį bėgimą. Oras buvo nuostabus, planas veikė, skysčių šį kartą nepritrūkau -gėriau sistemingai, todėl pavyko išvengti raumenų traukimo ir t.t. Aišku Vilniaus maratono trasa nėra pati greičiausia, bet buvo tikrai labai smagu prabėgti Vilniaus gatvėmis su tiek daug bėgikų.


Pagaliau Vilniaus maratonas virsta tikrai nemažu renginiu, tačiau iki Rygos maratono organizacijos ir aiškumo tikrai dar trūksta, bet pastangos tikrai sveikintinos.
Kaip man sekėsi trasoje gamina matyti čia:

Šiame bėgime pagerinau tikrai nemažai savo bėgimo laikų. Labai smagus įveikimo laikas yra 20 km per 1:47:15, jei tokiu tempu pavyktų bėgti visą distancija, gal tilpčiau į 4 valandas. To bandysim ir siekti kitais metais. Labai smagu buvo, kad bėgimas nebuvo labai banguotas ir jėgų sutaupiau iki pačio galo, netgi sakyčiau gal kiek truputį ir per daug :)


14 Jun 2011

Vilnius Challenge - 2011

Vilnius Challenge 2011 - Miesto multi-sporto 'Adventure Racing' varžybos:
Dviejų žmonių komanda - 4 sporto šakos, mėgėjų trasa - ~ 35 km.
Sporto šakos - kalnų dviračiai, irklavimas, alpinizmas, orientavimasis.

Startavom 12.00 val. pačioje Vilniaus širdyje, prie Mindaugo tilto per Nerį. Diena buvo labai šilta, bet nuotaika buvo puiki ir noras išbandyti save tokiam renginyje buvo didelis. Viskas prasidėjo nuo bėgimo ir orientavimosi Kalnų parke ir Užupyje, dėja jau po pirmo punkto padarėm esminę klaidą ir pralošėm jau pirmoje varžybų atkarpoje apie 20 minučių. Tačiau svarbiausia dalyvauti ir labai nepergyvenom, galvojom kad atsigriebsim su dviračių, bet traversavimo kliūtis viską sugadino, eilėje prastovėjom prie rungties apie 1.5 valandos, mūsų laikui kaip ir įtakos nedarė, nes laikas buvo stabdomas, tačiau taip ir nepavyko tilpti į bendra varžybų laiką 6.00 valandas.

Čia galima pamatyti mūsų klaidžiojimus Vilniaus gatvėmis:




Starto koridoriuje gavom popierinius žemėlapius, kaip jie atrodo galima pamatyti, pasinagrinėti čia:


Reziumė - renginys būtų buvęs geras, jei nebūtų kai kurie organizaciniai nesklandumai sugadinę sportinio varžybų principo.
Mūsų komanda surinko 38 punktus iš 44, laikas 4:45:21, bet netilpom i bendrą varžybų laiką - 6:00:00 ir kai kurių rungčių tiesiog negalėjom atlikti. Tokį pasirodymą vertinčiau tikrai neblogai.
Kelios foto iš trasos:

Čia video, kuris padės suprati kas tai per varžybos, dėja dauguma nufilmuotų vaizdų yra iš profesionalų trasos, kuri buvo tikrai sunkesnė ir du kartus ilgesnė:


Vilnius Challenge 2011 from Marius Galaburda on Vimeo.

27 May 2011

Nordea Riga Marathons

Pagaliau pavyko atvykti į Rygą ir prabėgti 1/2 maratono distancijos. 2 kartus prieš tai šis malonumas buvo sutrukdytas, tačiau jei kas nežino mano noras prabėgti Rygos 1/2 maratono distanciją, mane paskatino pradėti bėgioti 2008 metais. Tai štai net 4 metų man prireikė, kad pagaliau atvykčiau čia.
Savijauta 1 para prieš starta buvo nekokia, nes buvau užsikrėtęs kažkokiu virusu, kuris paleidžia vidurius ir t.t. Tai šeštadienį visiškai nevalgiau, geriau tik vandeni ir vaistus nuo viduriavimo. Pirma karta užkandau jau Rygoje 23 valanda viešbučio kavinėje - makaronai. Skrandis atlaikė, tačiau psichologiškai jaučiausi silpnai, nes pilvas veikė sunkiai, o energijos tikrai nebuvo daug.
Bet kaip sako, rytas už vakarą išmintingesnis, taip nutiko ir man. Užmigus 00:00, keliausi 6:00 ir nustebau, kad jaučiuosi puikiai bei kupinas geros energijos ir noro kažką nuveikti. Nusiprausiau, užkandau vaisių, atsigėriau vandens, pasidariau gėrimų bėgimui bei iki tol kol nueisiu, reikėjo atstatyti skysčių pusiausvyrą, kurią praradau sėdėdamas tualete.
6:50 patraukiau iš viešbučio į starto vietą ir stebėjausi eidamas, kaip broliai latviai išmoko organizuoti sportinį renginį ir koks nuostabus oras manęs laukė.
Startavom 8:30:


Dalyvių buvo tikrai nemažai, pasirodo susidomėjimas buvo didelis. Reikėjo įveikti 1/2 maratono trasą, kuri driekėsi Rygos tiltais ir senamiesčiu. Rygos centre buvo uždarytas eismas visą dieną ir žmonės dėl to nedarė jokių problemų, dėl to reikia padėkoti Rygos valdžiai, bei organizatoriams.
Pradėjus bėgti jaučiausi tikrai puikiai, nebuvo jokių problemų, kurias turėjau Druskininkuose, todėl tikslą tilpti į 2:10:00 maniau galiu įgyvendinti. Tačiau bėgant vis toliau savijauta neblogėjo ir pastebėjau įveikęs apie 10 km, kad yra galimybė tilpti į 2:00:00. Tačiau manau čia truputį prasilenkė kūno pasiruošimas su smegenų pasiruošimu. Viskas vyko sklandžiai iki 17 km. bėgant aštuonioliktą kilometrą, buvo nerealiai karšta, nebuvo jokio pavėsio, saulė spigino pilnu tempu, nuo kelio dangos jautėsi tikrai stiprus karštis, pradėjo traukti dešinės kojos pėdą. Niekada to nebuvo - manau buvo per mažai skysčių, bet jau tuo metu nieko pakeisti nesinorėjo, bei galimybių nelabai buvo, todėl bėgimo tempą sumažinau apie 1 min. per kilometrą, vien tik tam kad pasiekčiau finišą bėgant :) Taip ir atsitiko per paskutinius 3 km. aš praradau apie 3-4 minutes, tačiau galutiniu rezultatu tikrai labai patenkintas - 2:02:01. minimalus planas įvykdytas, sekantis žingsnis aišku yra mažiau nei 2 valandos, bet ta palikime sekančiam 1/2 maratonui.
Dabar pažadėjau sau nuosekliai ir pastoviai  treniruotis ir po truputi ruošti kūną sekantiems startams. Reikia mesti svorį, kaip minimum reikia dar atsikratyti 10 kg., kad būtų lengviau ir gyventi ir bėgioti.



Mano rezultatas:
Atstumas - 21,097 km
Laikas - 2:02:01


http://www.adidas.com/com/micoach/WorkoutDetails.aspx?WID=38a3bf91-8ee4-4282-9cbc-4d955ffa78b6

Finišuoju:
Nuotaikos trasoje:

17 May 2011

Druskininkų pusmaratonis įveiktas

Vieną nuostabią pavasario dieną, Druskininkuose vyko pusmaratonio bėgimas. Jau seniai buvau bėgęs varžybose, bet šį sezoną reikėjo nuo kažko pradėti.
Pasiruošimas šioms varžyboms nebuvo nuoseklus, todėl tikėtis gero rezultato buvo sunku. Tikslas buvo pabaigti ir bent jau truputį pagerinti savo pusmaratonio rezultatą, kurį turėjau nuo Viniaus pusmaratonio 2008 metais.
Minimalų tikslą pasiekiau, galutinis rezultatas buvo nedaug geresnis, bet organizmas jautė, kad pasiruošimo trūko.
Nežiūrint į bendrą pasiruošimą, Druskininkų pusmaratonis driekėsi tikrai nuostabiu Druskininkų šilu, oras buvo puikus.
Trasa:

Druskininkų valdžia nebuvo labai svetinga pusmaratonio bėgikams ir neleido bėgti nors ir mažą trasos atkarpą, bet miesto gatvėmis. Visa informacija kodėl buvo taip yra čia.

Mano rezultatas:
Atstumas - 21,097 km
Laikas - 2:13:41
http://www.adidas.com/com/micoach/WorkoutDetails.aspx?WID=448b4e03-fd2f-41cd-a28a-4126b55638ff

Aišku kaip visada įveikus pusmaratonį yra įteikiami atminimo diplomas ir medalis:


Tačiau guodžia tai, kad po bėgimo organizmas greitai atsistatė ir dega noru bėgti daugiau. Šiuo metu intensyviai ruošiuosi Rygos pusmaratoniui, kuris įvyks 2001-05-22 dieną. Labai turiu vilties vėl gerinti laiką, dabar tikslas yra tilpti į 2:10:00. Žiūrėsim kaip seksis. Laukite tęsinio :)
Gerų jums ateinančių startų:

Čia jei kam įdomu - video apžvalga:

30 Nov 2010

Pitch&GO varžybos Vilniuje

Dalyvavos pirmose Pitch & GO - šunų vikrumo varžybose, kurios buvo suorganizuotos pirmą kartą Lietuvoje. Labai fainai praleidom laiką ir aišku pasirodėm truputį - vieninteliai pataikėm į raudoną ratą, kur duodama maksimali 30 taškų suma. Bedroje įkaitoje buvom 9-ti ir surinkom 160 taškų per 90 sekundžių.

Reportažas apie varžybas - http://www.kinologija.lt/?p=5297&lan=ltu

Ir kelios foto:





28 Jun 2009

Dogtrekking-Kernavė'09

2009 birželio 27 dieną, Kernavėje vyko "Dogtrekking'09" renginukas. Pirmas tokio pobūdžio renginukas Baltijos šalyse.
Mes taip pat neatsispyrėm ir sudalyvavom. Trumpai tariant tai orentacinis ėjimas su šunimi. Buvo galimybė rinktis iš trijų sudėtingumo trasų - 10 km, 15 ir 25 km. Mes pasirinkom 25 km ir nekitaip, principas yra imti maksimum...

Trasa:


Tarp visu dalyvių kurie ėjo 25 km, mes buvom pirmi.
Trasą įveikėm per 6 val. 9 min., žinksniamatis rode 32 km. pasiklydę buvom 3 kartus.
Visus kartus išėjom teisingai tik komposo pagalba. Vandens nešėmės 2,5 litro, buvo mazai, oras buvo puikus degintis, bet ne blaškytis po pievas ir miškus.
Dieną oras jaučiu įkaisdavo iki 30 ir daugiau ant saulės, o eiti tai reikėjo...
Kojas dar dabar skauda, 2 kojų pirštai mėlyni, taip ir nesupratau nuo ko, bet skaudėti pradėjo tik batus nusiėmus Smiley
Kaip supratau ir iš kelių dalyvių pasakojimų kitiems sekėsi susiorentuoti dar sunkiau, todėl mes laimingi kad nepalūžom, nes jau buvau ne vieną kartą garsiai miške pasakęs "Kam man to reikia???".
Kelios akimirkos iš starto ir finišo akimirkų:

Žemėlapio nagrinėjimas.


Finišas.


Apdovanojimai (nesulaukiau antros vietos dalyvių...)


Trumpai kas yra "Dogtrakking":

„Dogtrekkingas“- tai idealus laisvalaikio praleidimo būdas šuniui ir jo šeimininkui. „Dogtrekkingas“, kitaip tariant „žygis su šunimi“, tinka visiems – nepriklausomai, ar esate aktyvus, ar ne.
Pasaulyje organizuojami įvairūs renginiai skirti šunims - dalyvavimas parodose ,šunų kinkinių lenktynės, agility ir kt., bet kurgi gali susitikti tie, kuriems šuo yra tiesiog geru draugu?

Tam idealiai tinka „Dogtrekkingas“.

Dalyvavimas šioje neįprastoje sporto šakoje nereikalauja specialaus pasiruošimo. 20-30 km. distanciją yra pajėgus įveikti kiekvienas sveikas žmogus ir šuo. Trumpesnės trasos paprastai yra ruošiamos mažiau patyrusiems dalyviams. Nesijaudinkite dėl savo šuns- jeigu jis neturi jokių sveikatos apribojimų, tokio ilgio trasa nesukels jam jokių problemų. Dogtrekinge gali dalyvauti visų veislių šunys –nuo chihuahua iki paprasto kiemsargio.

Atitinkamai, ilgesnė trasa reikalaus iš jūsų geresnio fizinio pasiruošimo, bet tai nereiškia, kad reikia būti profesionaliu sportininku, kad ja įveiktumėte. Dauguma dalyvių traktuoja „dogtrekkinga“ kaip smagų visos dienos pasivaikščiojimą, nors atsiranda sportininkų, kurie visą trasą įveikia bėgant.
„Dogtrekingas“ skiriasi nuo paprasto pasivaikščiojimo ne tik trasos ilgiu. Jis turi kai kurias orientacinio bėgimo ypatybes – paprastai dalyvis turi vadovautis žemėlapių kad atrastų kontrolinius punktus. Kartais trasa veda per turistinį maršrutą, tad pakanka juo vadovautis , kad dalyvis pasiektų finišą. Detalesnė informacija yra visada pateikiama prieš startą.

Ekstremalių pomėgių mėgėjai organizuoja „Dogtrekkingą“ su sudėtingesniais maršrutais pvz. naktį arba kalnuose. Tada reikia pasirupti atitinkamą įranga.
Pavyzdžiui šeimos komanda gali startuoti „Dogtrekkinge“ su vienu šunimi. Tai suteikia pasitikėjimo savimi - galite vienas kitam padėti trasoje. Tokiu atveju reiktų nepamiršti, kad finišą turite pasiekti visi kartu.
Pasiruošimas „Dogtrekkingui“.
- prailginkite savo pasivaikščiojimą su šunimi iki 2 valandų.
-kartą per mėnesį išsiruoškite į ilgesnę trasą (iki 25 km).
-gera treniruotė, ypač žmogaus sportiniai formai- canicrosas ((bėgimas su šunimi) bet tik neasfaltuotu keliu.)
-treniruočių metu reiktų mokyti šunį tempimo į priekį- tai jums pravers, ypač kai trasoje reikės įveikti pakilimus.
-didelių veislių šunys gali dalyvauti žygiuose su šunimi tik nuo 2 metų.
-vyresnio amžiaus šuns(8m.) dalyvavimą reiktu prakonsultuoti su veterinaru.
Įranga
Reglamentas leidžia vesti šunį su antkakliu ir pavadėliu , bet žymiai geriau būtų uždėti šuniui specialias petnešas ir liną( su amortizatoriumi)
Jei trasa veda per kalnuotą vietovę, gerai butų šuniui uždėti specialų apynasrį, kuris neleis jam temti nuo kalno
Žygiu metu privalėsite pasiimti su savimi
-vandens ir maisto šuniui
-batukus šuniui
-žemėlapį
-mobilųjį telefoną
-žibintuvėlį
-mini vaistinėlę
Gali prireikti kompaso bei dėklo žemėlapiui pakabinti ant kaklo

14 Jun 2009

"Dresuros piknikas" Kaunas'09

2009 06 13 diena, K-9 dresūros aikštelėje (Kaunas) vyko LVASK organizuotas "Dresuros piknikas - Kaunas'09".

Programa buvo tokia:
10-10.30: registracija
10.30-12.30: pradinukų pasirodymas
12.30-14.00: patyrusių pasirodymas
14.00-16.00: fasas
16 ir toliau: šašlykai

"Mera Dog-LT" komanda nusprendė nedalyvauti patyrusių-nepatyrusių pasirodymuose. Mes pagalvojom ir iš vakaro man pabraižius trijulės pasirodymo schemą, padarėm sinchrono pasirodymą, tarp pradinukų ir patyrusių pasirodymų.
Manau galėjom parodyti ir daugiau, bet tam reikėtų ruoštis ir pagalvoti, kad galima būtų programą padaryti patraukliasnę žiūrovams. Tačiau kai laiko tam nebuvo, tai manau visai neblogas ekspromtas gavosi.

Kelios akimirkos iš pasirodimo:



Visai neblogas sinchronas :)







Para Alpi Orobie - 2017 (70k)

Niekaip negalėjau papasakoti šitos istorijos. Atrodė, kad arba čia nėra ką pasakoti, arba kaip tik yra per daug - padrikų minčių, epizodų, s...