28 Jun 2009

Dogtrekking-Kernavė'09

2009 birželio 27 dieną, Kernavėje vyko "Dogtrekking'09" renginukas. Pirmas tokio pobūdžio renginukas Baltijos šalyse.
Mes taip pat neatsispyrėm ir sudalyvavom. Trumpai tariant tai orentacinis ėjimas su šunimi. Buvo galimybė rinktis iš trijų sudėtingumo trasų - 10 km, 15 ir 25 km. Mes pasirinkom 25 km ir nekitaip, principas yra imti maksimum...

Trasa:


Tarp visu dalyvių kurie ėjo 25 km, mes buvom pirmi.
Trasą įveikėm per 6 val. 9 min., žinksniamatis rode 32 km. pasiklydę buvom 3 kartus.
Visus kartus išėjom teisingai tik komposo pagalba. Vandens nešėmės 2,5 litro, buvo mazai, oras buvo puikus degintis, bet ne blaškytis po pievas ir miškus.
Dieną oras jaučiu įkaisdavo iki 30 ir daugiau ant saulės, o eiti tai reikėjo...
Kojas dar dabar skauda, 2 kojų pirštai mėlyni, taip ir nesupratau nuo ko, bet skaudėti pradėjo tik batus nusiėmus Smiley
Kaip supratau ir iš kelių dalyvių pasakojimų kitiems sekėsi susiorentuoti dar sunkiau, todėl mes laimingi kad nepalūžom, nes jau buvau ne vieną kartą garsiai miške pasakęs "Kam man to reikia???".
Kelios akimirkos iš starto ir finišo akimirkų:

Žemėlapio nagrinėjimas.


Finišas.


Apdovanojimai (nesulaukiau antros vietos dalyvių...)


Trumpai kas yra "Dogtrakking":

„Dogtrekkingas“- tai idealus laisvalaikio praleidimo būdas šuniui ir jo šeimininkui. „Dogtrekkingas“, kitaip tariant „žygis su šunimi“, tinka visiems – nepriklausomai, ar esate aktyvus, ar ne.
Pasaulyje organizuojami įvairūs renginiai skirti šunims - dalyvavimas parodose ,šunų kinkinių lenktynės, agility ir kt., bet kurgi gali susitikti tie, kuriems šuo yra tiesiog geru draugu?

Tam idealiai tinka „Dogtrekkingas“.

Dalyvavimas šioje neįprastoje sporto šakoje nereikalauja specialaus pasiruošimo. 20-30 km. distanciją yra pajėgus įveikti kiekvienas sveikas žmogus ir šuo. Trumpesnės trasos paprastai yra ruošiamos mažiau patyrusiems dalyviams. Nesijaudinkite dėl savo šuns- jeigu jis neturi jokių sveikatos apribojimų, tokio ilgio trasa nesukels jam jokių problemų. Dogtrekinge gali dalyvauti visų veislių šunys –nuo chihuahua iki paprasto kiemsargio.

Atitinkamai, ilgesnė trasa reikalaus iš jūsų geresnio fizinio pasiruošimo, bet tai nereiškia, kad reikia būti profesionaliu sportininku, kad ja įveiktumėte. Dauguma dalyvių traktuoja „dogtrekkinga“ kaip smagų visos dienos pasivaikščiojimą, nors atsiranda sportininkų, kurie visą trasą įveikia bėgant.
„Dogtrekingas“ skiriasi nuo paprasto pasivaikščiojimo ne tik trasos ilgiu. Jis turi kai kurias orientacinio bėgimo ypatybes – paprastai dalyvis turi vadovautis žemėlapių kad atrastų kontrolinius punktus. Kartais trasa veda per turistinį maršrutą, tad pakanka juo vadovautis , kad dalyvis pasiektų finišą. Detalesnė informacija yra visada pateikiama prieš startą.

Ekstremalių pomėgių mėgėjai organizuoja „Dogtrekkingą“ su sudėtingesniais maršrutais pvz. naktį arba kalnuose. Tada reikia pasirupti atitinkamą įranga.
Pavyzdžiui šeimos komanda gali startuoti „Dogtrekkinge“ su vienu šunimi. Tai suteikia pasitikėjimo savimi - galite vienas kitam padėti trasoje. Tokiu atveju reiktų nepamiršti, kad finišą turite pasiekti visi kartu.
Pasiruošimas „Dogtrekkingui“.
- prailginkite savo pasivaikščiojimą su šunimi iki 2 valandų.
-kartą per mėnesį išsiruoškite į ilgesnę trasą (iki 25 km).
-gera treniruotė, ypač žmogaus sportiniai formai- canicrosas ((bėgimas su šunimi) bet tik neasfaltuotu keliu.)
-treniruočių metu reiktų mokyti šunį tempimo į priekį- tai jums pravers, ypač kai trasoje reikės įveikti pakilimus.
-didelių veislių šunys gali dalyvauti žygiuose su šunimi tik nuo 2 metų.
-vyresnio amžiaus šuns(8m.) dalyvavimą reiktu prakonsultuoti su veterinaru.
Įranga
Reglamentas leidžia vesti šunį su antkakliu ir pavadėliu , bet žymiai geriau būtų uždėti šuniui specialias petnešas ir liną( su amortizatoriumi)
Jei trasa veda per kalnuotą vietovę, gerai butų šuniui uždėti specialų apynasrį, kuris neleis jam temti nuo kalno
Žygiu metu privalėsite pasiimti su savimi
-vandens ir maisto šuniui
-batukus šuniui
-žemėlapį
-mobilųjį telefoną
-žibintuvėlį
-mini vaistinėlę
Gali prireikti kompaso bei dėklo žemėlapiui pakabinti ant kaklo

No comments:

Post a comment