Open water swimming arba pagaliau prisiruošiau :)

Visą laiką norėjau mokėti gerai plaukti ir plaukti mūsų Lietuvos ežerais.  Bet kaip visą laiką, tam pirmam žingsniui vis kažko trūkdavo. Ieškodavau pasiteisinimų, dažniausiai buvo šalta, šalta ir dar kartą šalta.
Tačiau šią vasarą atostogaujant teko "pasimaudyti", išbandyti banglentę Atlanto vandenyne prie Portugalijos krantų ir vanduo tikrai buvo šaltas, tačiau hidrokostiumas suteikė tokį komfortą, kad nesinorėjo lysti iš vandens.
Gerų įspūdžių dėka prieš savaitę nusprendžiau, kad gaišti laiko neverta ir pasikonsultavęs su kolegomis plaukikais, įsigyjau hidrokostiumą skirtą plaukimui.
Pirmadienio vakarą kostiumas gulėjo jau pas mane ant stalo ir su nekantrumu laukiau kas bus toliau, kaip čia su tuo plaukimu? Paskutinį kartą buvau plaukęs jau daug metų atgal.
Laukti ilgai nereikėjo, jau kitą dieną važiavau prie Žaliųjų ežerų ir matavausi ar teisingo dydžio kostiumą nusipirkau. Viskas buvo gerai su dydžiu ir jau skubėjau link vandens, net tapkių nepasiėmiau :)
Prisikabinau plūdurą prie diržo ir niurktelėjau pirmą kartą į vandenį. o kas gi čia dabar? Negaliu niekur paplaukti... :( Kostiumas laiko ant vandens ir plūdrumas visai kitoks nei be jo. Pirmas 10 minučių makalavausi kaip pirmokas, niekaip nesupratau kaip čia prisitaikyti, nes judesiai buvo neįprasti, kojos truputį aukščiau nei įpratai ir jos neskęsta... Trumpai tariant nereikia dirbtinai dėti pastangų, kad išsilaikytum vandens paviršiuje.

Vandenyje pasivoliojau apie 30 minučių ir tik į pabaigą pradėjau jausti plaukimo malonumą ir slydimą vandens paviršiumi. Aišku viena, kad greičiausiai nuo rudens reikės eiti kartu su dukra į plaukimo pamokas.
Gailiuosi tik vieno, kodėl taip ilgai reikėjo laukti ir ieškoti priežasčių, kostiumas suteikė 100% komfortą vandenyje ir dabar jau manęs niekas nesustabdys mėgautis plaukimo malonumais Lietuvos atviruose vandenyse.

Tiesa, gal yra norinčių ir galinčių pakonsultuoti plaukimo technikos klausimuose ir fiziškai parodyti praktikoje?

Tiems kas nori paklausti ar ateityje nusimato triatlonas? Šiandieninis atsakymas - NE :) Bet niekada nežinai kas bus rytoj :)

Kostiumas: http://www.wiggle.co.uk/orca-trn-thermo-wetsuit-wiggle-exclusive/


Comments

 1. Šiais metais ir aš buvau užsimanęs išmokti plaukti, o čia dar pagaliau paaiškino kam tas kostiumas. Tai gal jau kitais for sure. Arba lazdynai pamokys.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Reikia nelaukti, nes Lazdynai jau griaunami ir neaisku kada juos pastatys... :( Todel Vilniuje labai striuka su normalaus ilgio baseinais, o ziema bus visai neimanoma ten pakliuti. Todel manau geriausias variantas pirkti kostiuma ir plaukti kiek imanoma ilgiau aplinkiniuose ezeruose :)

   Delete
  2. This comment has been removed by the author.

   Delete
 2. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete

Post a Comment