Bėgimas aplink Trakų ežerus

Rugsėjo 1 dieną buvo nuspręsta paminėti kiek kitaip. Išsikeltas tikslas apibėgti Galvės ir Skaiščio ežerus ir 8:00 buvo startuota nuo visiem gerai žinomos Trakų vietos - krantinė priešais Trakų pilį.
Rytinis Trakų miestelis tikrai buvo tuščias ir ramus. Ramybė buvo tokia, kurios tikrai 8:00 Vilniuje sunkiai berasi.

Ežerai buvo nuspręsta apibėgti pagal laikrodžio rodyklę, todėl pirmoji dalis kelio buvo tikrai nuostabi - miesto gatvelės, dviračių takas. Ties 4-5 kilometru pasibaigė "penkių žvaigždučių" bėgimo takas, toliau teko vingiuoti siauru paežerės keliuku, kur sutikau tik žvejų automobilius pakelėse, bei daug žvejų pakrantėje. 
Po 6 kilometrų pasiekiau dvarą, kurį daugelis gerai pažįsta iš vestuvinių nuotraukų. Trumpam sustojau, pasigrožėjau Trakų pilimi iš kitos pusės ir apsukau ratuką dvaro parko takeliais. Tačiau vaizdeliai matyti prie pačio dvaro tikrai buvo daug geresni, nei aš pamačiau likusioje parko dalyje. Gaila, bet dar yra kur tobulėti :)


Toliau prasidėjo navigacijos ypatumai. Teko truputi paklaidžioti kol įveikiau 10-11 kilometrą, tačiau  problemos kurias turėjau čia neprilygs kas bus toliau :)
Apie 12 kilometrą pribėgau tikrai nuostabią sodybą, tačiau pamatęs du didelius Kaukazo aviganius nusitaikiusius į mane, tikrai labai apsidžiaugiau, kad tvora skyrė mane nuo jų. Apie 300-400 metrų jie mane lydėjo ir tikrai nenorėjo sutikti su tuo, kad aš kitoje tvoros pusėje. Buvo mintis nufotografuoti apsiputojusius nasrus, bet pagalvojau, jei aš sustosiu, gali tvora ir neatlaikyti, o tuomet nebus kam foto žiūrėti :)
Toliau staiga visa "bėgimo romantika" baigėsi, nes vietoj smagaus keliuko prasidėjo solidu žvyrkelis.
Pasiekus 18 kilometrą žemėlapis ir realybė stipriai skyrėsi. Didžioji dalis keliukų ir t.t. aplink Skaistį yra privati valda, užkardos ir t.t. todėl nepavyko sekti numatytu maršrutu, teko ieškoti kitos išeities. Kiek paklaidžiojęs ir suradęs aiškiai išreikšta žvyrkelį nuskubėjau link Lentvario.
Ties 21 kilometru pasiekiau kelią - Lentvaris <=> Trakai. Toje sankryžoje policija stabdė automobilius, kai aš pasisveikinau ir paklausiau į kurią pusę Trakai, policijos pareigūnas stipriai nustebo, bet kryptį nurodė :)
Parbėgus į Trakus pasivaišinau kibinais ir išskubėjau namo, nes dar laukė "Sostinės dienos" su šeimyna.
Maršrutą galima pasinagrinėti čia:

Comments