Cortina Trail 2013

Cortina trail - tai bėgimas Italijos Dolomitų kalnuose, seniai puoselėta ir materializavusi mintis.
Pakeistos (dėl blogų oro sąlygų) trasos techninės charakteristikos:
   Distancija: 47,5 km.
   Pakilimų suma: 1986 m. (apie 500 metru mažiau nei originalas)
   Laiko limitas: 12 valandų.
Pakilimų aukštis sumažėjo, automatiškai trasa driekėsi žemiau nei buvo planuota, tačiau akims paganyti tikrai buvo kur.

Šiemet pavasaris buvo vėlyvas visoje Europoje, sniegas kalnuose iki šiol ne stebuklas, todėl tikėtis nusistovėjusios tvarkos buvo sunku. Didžioji dauguma tokio tipo renginių per praėjusius metus buvo koreguoti.
Organizatoriai dėjo visas pastangas ir turimus resursus, kad trasa būtų originali ir dalyviai galėtų įveikti tai, dėl ko jie čia atvyko. Nuveiktų darbų apimtys ir sudėtingumas puikiai atsispindi šioje nuotraukoje, visa trasa buvo išlaisvinta iš žiemą suversto ir likusio sniego:
"Žmogus planuoja, o Dievas juokiasi" - puikiai atspindi situaciją, kuri nutiko 12 val. iki starto. Naktį į penktadienį aukštai kalnuose oro temperatūra krito žemiau nulio ir kartu didelis kiekis šlapio sniego - 30 ir daugiau centimetrų. Organizatorių dviejų mėnesių darbas nuplaukė žemyn upe, teko paskutiniu metu koreguoti varžybų grafikus, bei trasas.
Štai ką radom viename iš turėjusių būti maitinimo punktų 2300 metrų aukštyje iki starto likus kiek mažiau nei 12 valandų:

 "Briefing'e" organizatoriai supažindino su pakeitimais, įspėjo pasirūpinti šiltais rūbais bėgimo metu, nes naktį gelbėtojai jau gelbėjo 4 žmones, kuriuos žema temperatūra, rūkas, sniegas ir t.t. užklupo visai netikėtai ir jie pasiekti saugios nakvynės nesugebėjo.
Daug nerimo buvo "briefing'o" metu, tačiau sekanti diena tikrai pradžiugino idealiausiomis sąlygos kokios galėjo būti - saulė, temperatūra ne aukščiau nei +17 ir nežemiau +10, silpnas vėjas.
Startavom 9 valandą ryto.

Jokio specifinio plano laiko atžvilgiu nebuvo, tačiau tikėjausi neužtrukti ilgiau nei 8 valandas. Toks paskaičiavimas buvo tiesiog matematinis - pirmos vietos laimėtojas pernai prabėgo kiek ilgiau nei per 4 val., o plento maratonuose lyderis bėga kiek ilgiau nei 2 val., paskaičiavau paprasta, be jokių mokslinių išvedžiojimų - jei lyderis kalnuose sugaišta dvigubai ilgiau nei plente, tai ir man greičiausiai gali prireikti dvigubai daugiau laiko.
"Check point'ų" buvo trys - 17 km, 30 km ir 40km.
Maistas juose buvo labai įvairus - sausainiai, razinos, pyragai, šokoladas, žali vaisiai ir t.t. kiekvienas galėjo rasti tai kas jam patinka.
Gėrimai - vanduo, Coca Cola, Red Bull, alus (nežinau ar alkoholinis ar ne) ir t.t.

Mano maisto racionas:
* vanduo + Nuun elektrolitai - apytiksliai 0,5 litro per valandą.
* "GU Gel " - suvartojau 7 vienetus (daugiau negalėjau dėl kilusių pilvo bėdų).
* CLIF bars - suvartojau 1 vienetą (sunkiai kramtoma bėgant, bei daug reikalaujantis skysčių paskui vyrškinant, nelabai tinka).
Pradėjus bėgti ir apsipratus su pirma įkalne, 4-5 kilometre pasitiko nuostabūs vaizdai, kurie lydėjo viso nuotykio metu:
 

 

Didžiąją laiko dalį jaučiausi puikiai ir tikrai mintys nesisuko apie finišą. Tiesiog mėgavausi tuo momentu ir tais vaizdais kurie mane supo.
Kaip ir reikėjo tikėtis ne viskas auksas, kas auksu žiba - po 4,5 valandų pradėjo streikuoti "pilvas" - "raižė", žiauriai skaudėti. Žiauriai - bėgant nuo kalno neįmanoma kentėti, pradžioje net pagalvojau, kad apendicitas :)
Su skausmu vargau apie valandą, paskutiniam punkte atsigėrus vandens, atlikus tam tikrus veiksmus - viskas pajudėjo teigiama linkme ir paskutiniai kilometrai jau buvo tik nuovargis ir euforija :)
Nupasakoti jausmą beveik neįmanoma, tai kažkoks tranzas/nirvana. Tiesiog visi rūpesčiai ir mintys išnyksta ir lieki tu vienas priešais save patį, o tai ne visą laiką yra paprasta. Tik kelias akimirkas teko pabendrauti su italu ir keliais turkais.
Ištrauka iš pokalbio su italu:
Italas: Iš kur tu?
Aš: Iš Lietuvos.
I: Oooo tai iš toli, ką po velnių tu čia veiki?
A: Lygiai  ta patį ką ir tu...
I: Aš esu buvęs vieną kartą Vilniuje...
A: Hmmm smagu girdėti ir kaip ten mūsų Vilnius?
I: Vieną galiu pasakyti, jūsų maistas tikras š...
A: Keista, gal blogą maitinimosi įstaigą kas parekomendavo?
I: Tikrai ne, net jūsų nacionalinė virtuvė tikrai siaubinga, tačiau Vilniuje gyvena tikrai nuostabios merginos :)
A: Nu matai, gyvenime kiekvienas minusas turi savo pliusą . Lietuvoje: minusas - prastas maistas, pliusas gražios merginos.
I: O taip tu teisus.
A: Italijoje irgi galima paieškoti pliuso ir minuso. Pliusas - nuostabus maistas, minusas - ....
I: Pala pala tu nori pasakyti kad pas mus negražios moterys?
A: O ne, to aš nesakiau, čia tavo mintis :)
....
Taip ir bėgom linksmai besikalbėdami ir filosofuodami, kilometrai tikrai neprailgo :)

Rezultatas:
* Atstumas ~ 47 km
* Laikas - 6:52:29
Jei ne pilvas, kažkodėl jaučiu būčiau pasiekęs finišą 30 minučių greičiau :)
GPS informacija čia: http://www.movescount.com/moves/move15280086

Daugiau akimirkų čia:
 

 

 

 
Comments

 1. Nu gražu, gražu. Užpavydėjau :)

  ReplyDelete
 2. Nu tikrai.. nesakysiu kad "Kaip baltai Tau pavydžiu.. " Nes pavydžiu juodai!!! :) Super!

  ReplyDelete
 3. Ir iš kur tokių fainų varžybų atrandama? :D

  ReplyDelete
 4. Super, Mariau, ačiū, kad paisdalinai :)

  ReplyDelete

Post a Comment